אנדומטריוזיס היא בעיה גינקולוגית הנחשבת לתעלומה רפואית. היא מערבת צמיחה של רקמת רירית הרחם באזורים ובאיברים שונים בחלל הבטן. רקמה זו, לא רק שמגיבה להורמונים הנשיים בדימום חודשי, אלא שהיא גם יוצרת בעיות קשות אחרות כגון הידבקויות ומוקדים דלקתיים, כאבים עזים – לעתים קשים מנשוא, ווסתות כבדות, קושי להרות ועוד. סטטיסטית, אישה אחת מתוך כל 10 נשים עלולה לפתח את המחלה, ולצערי, בגיל 34 גיליתי שאני חלק מהסטטיסטיקה. זה קרה לאחר פרק זמן ארוך ומייגע שנמשך כחצי שנה (!) במהלכו חוויתי כאבים בלתי נסבלים ותסכול שהגיעו לממדים של חוסר אונים ממש, ולרופאים לא היה מושג מה יש לי. גם לאחר שכבר אובחנתי, לרפואה הקונבנציונלית לא הייתה דרך יעילה לסייע לי, ולכן בחרתי לטפל בעצמי באמצעות הרפואה הסינית. הדרך להחלמה לא הייתה פשוטה, והיא כללה מסע לריפוי עצמי דרך למידה והתנסות בכוחם של צמחי המרפא – שהיו הדבר היחיד שעזר לי, ולמעשה מדרך זו נולדה מתודת הטיפול הייחודית שלי. היא התבססה על נטילת צמחי מרפא בדרך של ניסוי ותעייה – כאשר בכל פעם נטלתי רק צמח מרפא בודד, במינונים מגוונים ולתקופות שונות (בניגוד לטיפול המקובל ברפואת צמחים שמבוסס על שילובים של מספר צמחים בפורמולה). עשיתי זאת כדי ללמוד מהי דרך ההשפעה המיוחדת של כל צמח וצמח על גופי, ומהם המינונים הטיפוליים האפקטיביים ביותר. במהלך תקופה זו של טיפול עצמי, הצלחתי להביא את הגוף שלי לאיזון מלא, והכאבים וכל שאר התסמינים הנלווים פסקו ולא חזרו יותר.

כיום אני מייחסת למשבר הרפואי שעברתי את הערך המוסף שלי כמטפלת, מאחר שתודות לו, מצאתי כלים טיפוליים ייחודיים ודרך לסייע לנשים רבות להגיע לריפוי בדרך טבעית – ממש כפי שיישמתי על עצמי. לאילו מבינכן שמתמודדות עם אנדומטריוזיס, אני רוצה לומר כי הגוף, וגם שגרת החיים והיחסים הבינאישיים שנפגעו בעקבות המחלה, משתקמים כמעט באופן מלא לאחר טיפול בדיקור, תזונה בראייה סינית וצמחי מרפא. הטיפול הסיני מערב גישה רב-מערכתית למחלה, ומכוון להקלה על הסימפטומים הקשים וסיוע להרות על ידי השגת איזון הורמונלי, הפחתת רמת הדלקתיות באברי האגן, וויסות הפעילות החיסונית המוגברת, ועוד.

בשנת 2011 ערכתי תערוכת ציורים לה קראתי: ‘לנשום את החופש’, והיא נסובה על ההתמודדות שלי עם מחלת האנדומטריוזיס, כאשר השאיפה לחופש ולזקיפות קומה נשית היוותה מוטיב מרכזי בה.

אני ממליצה לך מאוד לקרוא את יומן ההחלמה של הדרה (אנדומטריוזיס יומן החלמה הדרה), ומזכירה לך שאת לא לבד – אני כאן בשבילך.

את מוזמנת ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: MorAfriat20@gmail.com או בטלפון 054-4611683 לקביעת פגישת טיפול אישית ומקצועית, להתייעצות, או פשוט לשיחת תמיכה והכוונה.

שלך,
מור

נגישות
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור